MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Pall 5508485
*
nr 550 8485
Pall
Rörstrand, keramik, höjd: 12 + terrin med lock(skador), längd: 18
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 3 november 2008
kl 16:11:39
- Läs mer...
Rörstrand
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karmstol karmstolar keramik pall rörstrand skador skandinavien stol stolar sverige terrin med lock
-
7135 Fåtölj
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige, "Solo". AB OH ..//
Aktuellt bud: 4.000 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:57
-
7136 Fåtölj
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. "Solo" Skadad
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:26
-
7173 Fåtölj
ljusblå velour, ben med trissor
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:44
-
6060 Fåtöljer
3 st
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:50
-
8096 Fåtöljer
Ett par, vit tygklädsel, löstagabar sits
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:42
-
7143 Karmstol
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Genombruten ry..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:54
*
Pall
nr 550 8485
Pall
Rörstrand, keramik, höjd: 12 + terrin med lock(skador), längd: 18
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 november 2008 |
- Läs mer...
Rörstrand
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karmstol karmstolar keramik pall rörstrand skador skandinavien stol stolar sverige terrin med lock
-
7135 Fåtölj
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige, "Solo". AB OH ..//
Aktuellt bud: 4.000 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:57 -
7136 Fåtölj
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. "Solo" Skadad
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:26 -
7173 Fåtölj
ljusblå velour, ben med trissor
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:44
-
6060 Fåtöljer
3 st
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:50 -
8096 Fåtöljer
Ett par, vit tygklädsel, löstagabar sits
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:42 -
7143 Karmstol
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Genombruten ry..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:54



